Wyposażanie łazienki to skomplikowana sprawa. Nie ulega wątpliwości, że odnowienie łazienki bywa ponadplanowo drogi, dlatego urzeczywistniamy taką operację rzadziej niż byśmy chcieli. Co więcej, zwykle trudno nam oszacować praktyczność pewnych pomysłów inżynierskich, zanim się ich nie wypróbuje. Wiele ludzi sugeruje się więc prawidłami związanymi z dekoracyjnością, zamiast praktycznymi. Jednym z najtrudniejszych wyborów bywa ten pomiędzy wanną i prysznicem.

Dlaczego tak chętnie decydujemy się na wannę?

Większość właścicieli mieszkań choćby i w wypadku niewielkiej umywalni decyduje się na wannę. Wanna gwarantuje znacząco lepszy poziom wygody, aniżeli najczęściej spotykany prysznic. W głównej mierze to przedstawicielki płci pięknej uwielbiają relaksować się w wannie jednocześnie oglądając filmy, choć nie można zapomnieć, iż często zażywają w niej kąpieli także inni mieszkańcy naszego domu, głównie szkraby. Z ich perspektywy wanna to miejsce do zabawy i właśnie dlatego bawią się w niej godzinami. Wytwórcy zapewniają niewiarygodnie różnorodną paletę wanien produkowanych w rozmaitych rozmiarach. Możemy zainstalować szczególnie gabarytowy rodzaj wanny o długości zaledwie 120 cm, zaprojektowany specjalnie dla dzieci spragnionych zabawy. Właśnie takie modele wanien są chętnie wybierane do niewielkich umywalni.

Osoby w podeszłym wieku skarżą się czasami na to, iż korzystanie z wanny wiąże się z ryzykiem bolesnej kontuzji, w przypadku gdy cierpią na rozmaite choroby i przebyli niedawno operacje. Optymalnym wyjściem zaprojektowanym między innymi z myślą o nich z pewnością będzie wanna z drzwiczkami, co jest związane z tym, że nie wymaga podnoszenia nóg na duża wysokość i mogą swobodnie wejść do wanny podobnie jak do całkiem płaskiego brodzika. Taka wanna to również idealna opcja dla osoby niepełnosprawnej, która chce bez pomocy innych myć się i poczuć się bezpiecznie podczas kąpieli.

Wanna z drzwiczkami skutecznie zamieni tradycyjny natrysk

Wybór pomiędzy wanną a prysznicem to trudna sprawa. Zwykle opinie poszczególnych domowników bywają odmienne. Zdarza się, iż jedni uwielbiają spędzoną w wannie dłuższą chwilę relaksu z ulubioną książką, zaś pozostali cenią sobie zaledwie kilkuminutową wizytę pod prysznicem. Wysokiej jakości wanna z drzwiczkami może być w takiej sytuacji wyposażona również w pomysłową przegrodę, dzięki której będzie pełniła także funkcję natrysku. Na taką koncepcję decyduje się coraz więcej osób, które nie mają możności zakupu odrębnej wanny i sporego natrysku. W przypadku, gdy natrysk okaże się być zbyt mały oraz kłopotliwy w użytkowaniu, zdecydowanie korzystniej jest go zastąpić stosownie większą wanną, ponieważ zapewni ona większe możliwości a także da szansę na szybkie umycie się.

W centrach handlowych bez trudu możemy odszukać szeroką gamę przegród szklanych, które montuje się w wannach wyposażonych w opcję natrysku, by zyskać wysoki komfort posługiwania się nimi na stojąco. Wspomnianą przegrodę w razie potrzeby możemy również zamówić w sklepie w szerokiej gamie wzorów bądź wybrać zamiast tego zasłonkę, choć nie da się ukryć, że te w ostatnich latach tracą popularność, co wynika z tego, że nie są zbyt higieniczne, ani praktyczne.