Znaczna część z nas jest przekonana, że kupowanie tkanin i dzianin w sieci nie budzi zaufania. Najczęściej pojawiającym się argumentem jest bez dwóch zdań brak okazji do dokładnego zapoznania się z danym produktem jego fakturą, grubością lub solidnością wykonania. Niestacjonarne hurtownie włókiennicze nie narzekają jednak na brak klientów.

Ogólnym źródłem zaopatrzenia we wszystkie tekstylia od zawsze były sklepy pasmanteryjne. Miejsca takiego typu jednak krok po kroku wycofują się z rynku, gdyż współcześnie zaczyna brakować krawcowych, a sztuka szycia i tkania nie są współcześnie zbyt szeroko nauczane. Jedynie określone akademie oraz szkoły branżowe poświęcają się produkowaniu tekstyliów oraz dzianiny single jersey. Łódź właściwie od samego początku rozwijała się dzięki przemysłowi związanemu z produkcją tkanin, tekstyliami oraz wykonywaniem artykułów nie tylko na rynek polski, ale też europejski.

W dzisiejszych czasach wyjątkową renomą cieszą się nieco tańsze artykuły, szczególnie pochodzące z Azji dzianiny single jersey. Łódź oraz inne wielkie centra przemysłu odzieżowego niestety nie dały sobie rady z liczną konkurencją ze strony dalekowschodnich oraz amerykańskich producentów materiałów, co przełożyło się wyraźnie na wzrost bezrobocia we wspomnianych regionach oraz zamykania ośrodków włókienniczych o wieloletniej tradycji.

Tkaniny – zakupy przez Internet

Online uzyskać można dostęp do najlepszej klasy materiałów pasmanteryjnych. Wirtualne hurtownie dzianin za pośrednictwem usług kurierskich mogą dostarczać wszelkiego stylu tekstylia dla potrzeb producentów konfekcji czy innych tekstyliów. W szczególności chętnie rozwiązania tego rodzaju preferują jednostki przygotowujące indywidualnie dzianiny single jersey. Łódź w tej chwili planuje utworzyć strefę ekonomiczną, by wskrzesić istniejące dawniej zakłady włókiennicze i przywrócić świetność przemysłowi tekstylnemu.