Tego czy przytrafi się nam kolizja drogowa nie możemy przewidzieć. Z tego powodu wykupujemy polisy OC i AC. Teoretycznie to skuteczne zabezpieczenie przed finansowymi szkodami poniesionymi podczas wypadku. Czy aby tak jest naprawdę?

Załóżmy, że zaszedł wypadek i poniosłeś szkodę finansową lub na zdrowiu. Wszystko jest oczywiste i czekasz na wypłatę należnego odszkodowania. Powinieneś mieć świadomość, że ubezpieczalnia zrobi co się da, by pomniejszyć wysokość wypłaconego odszkodowania. Przy likwidowaniu szkody nie możemy czekać, aż wszystko rozwiąże się samo. Trzeba elementarnej znajomości prawa, by przekonać firmę ubezpieczeniową do wypełnienia swoich obowiązków. Od tego jest kancelaria odszkodowawcza – poproś fachowców o pomoc w twojej sprawie.
A może rozstrzygnięcie trafi do sądu

Może to niesprawiedliwe dla pokrzywdzonego, lecz sprawy wypłaty odszkodowań, niezależnie od pism, wniosków, odwołań i skarg, mają swój finał na wokandzie. Firmy ubezpieczeniowe żyją z różnicy między składką a odszkodowaniem, więc po drugiej stronie czeka na nas grupa bardzo dobrych fachowców od prawa, którzy na pewno będą mieć za cel Twoją niekorzyść. By być pewnym, że najmniejsza okazja uzyskania wypłaty została dobrze wykorzystana, wystarczy zlecić reprezentowanie w sprawie komuś równie dobremu. Znalezienie fachowca nie jest trudne, wystarczy umieścić w wyszukiwarce frazy związane z wypadkiem i wybraną lokalizację np. prawnik Łódź. Specjaliści od prawa najczęściej działają na zasadzie prowizji od zasądzonej sumy, stąd zależy im na wygranej tak jak Tobie.

Nie obędzie się bez udokumentowania zdarzenia

Zdecydowanie lepiej będzie tak poprowadzić sprawę, by uniknąć na rozprawę – dobry radca poradzi Ci jak to zrobić. Przy tym będzie niezbędna skrupulatnie skompletowana dokumentacja, jako podstawa wszelkich roszczeń. Pełnomocnik powinien wskazać co dokładnie powinna się na nią złożyć. To miedzy innymi fotografie, rachunki, oświadczenia, karty z wizyt lekarskich itp. Prowadzący twoją sprawę podpowiedzą Ci również jak zdobywać materiał dowodowy poniesionych strat.

Dali, ale chcesz więcej

Zaniżanie świadczeń to powszechna praktyka firm asekuracyjnych. Nawet po pierwszym odwołaniu, złożonym jeszcze bez doradcy, możemy uzyskać dużo wyższą kwotę. Jeśli ubezpieczający bez problemu przystał na wniosek świadczeniobiorcy, ile musi mieć w zanadrzu w odniesieniu do naszej szkody? Jeśli nie możesz pogodzić się z małym odszkodowaniem, zwróć się do prawnika, czy warto starać się o wyższą stawkę.