Dzisiejszy miłośnik cywilizacji mocno koncentruje się na tworzeniu strefy komfortu. Najwięcej uwagi zwracamy nie tyle na koszt, ile właśnie na to, jak komfortowo układa się nasza codzienność. Oprócz kryterium PKB szczególnie jakość życia w konkretnym państwie powie nam sporo o tym, co ważne dla jego mieszkańców. Dlatego też powinno się poprawić stopień komfortu w swoim domu!

Nieznana sfera komfortu w twoim domu

Coraz liczniejsza grupa potencjalnych inwestorów rozmyśla o tym, jak można efektywnie polepszyć komfort swojego codziennego życia bez zamartwiania się o stan finansów. Świetnym pomysłem w tej sprawie będzie nowatorski system bms. Co to takiego? Jest to w skrócie system automatycznego i zdalnego zarządzania swoim domem – i nie chodzi tutaj wyłącznie o instalacje CO, lecz o wszystkie funkcjonalne układy, w które to nasz dom jest wyposażony. System bms pozwala na dowolną konfigurację sterowania bram, drzwi, rolet, okiennic, a nawet mikrofali czy ekspresu do kawy. Jest to zupełnie nowa koncepcja w zakresie zarządzania naszym otoczeniem.

Co wyróżnia system bms?

Ta technologia jest niejednokrotnie stosowana przy tworzeniu koncepcji, planów, ich realizacji oraz wykańczania przestrzeni mieszkalnych. Wyróżnia ją metodyka zarządzania i uruchamiania za pomocą autonomicznych programów urządzeń wykorzystywanych codziennie w każdym domu. Możemy z łatwością planować działanie urządzeń kuchennych i łazienkowych, ustawić zmywarkę, automatycznie uruchamiać zawory gazu i wody, wyłączniki prądu – to wszystko odbywa się przy użyciu mobilnych lub stacjonarnych komputerów – jakiegokolwiek sprzętu z dostępem do internetu. Jest to niebywała funkcjonalność, która umożliwia większy stopień komfortu oraz bezpieczeństwa. Prawdą jest, że klasyczny system bms był tworzony także po to, aby zapewnić bez kompromisów bezpieczeństwo użytkowników mieszkań – zwłaszcza przez zespolenie działania zamków, kontrolę dostępu oraz wykorzystanie zmultiplikowanych alarmów. Możliwe jest zdalne sterowanie roletami zewnętrznymi i drzwiami – słowem wszystkim, co wpływa na nasze bezpieczeństwo.