To podmiot, jak sama nazwa wskazuje, zajmujący się pośrednictwem pracy w Polsce i poza jej granicami. Praca agencji przebiega dwutorowo. Wypełnia zlecenia pracodawców oraz wspiera szukających pracy poprzez udostępnianie im propozycji pracy.

Co tak naprawdę robi agencja pracy za granicą?

Specjaliści w agencji zatrudnienia parają się ogólnie pojmowaną pracą z zakresu HR. W gestii agencji pozostaje aktywne wsparcie dla pracodawców w toku poszukiwania idealnych kandydatur na stanowiska. Pomoc ta nie polega wyłącznie na umiejętności poszukiwania ogłoszeń, ale rzecz polega na przeprowadzeniu researchu i rekrutacji kandydatów spełniających konkretne wymagania. Najlepszych trudno znaleźć, dlatego w rekrutacji porównuje się kandydatów z modelowym zestawem cech, w którym kwalifikacje i fachowość pokrywają się z oczekiwaniami zatrudniającego. Agencja zatrudnienia aktywnie wspiera również osoby poszukujące pracy. Na podstawie ich kwalifikacji i doświadczenia zawodowego są wyszukiwane odpowiednie propozycje zatrudnienia, zgodne z curiculum vitae kandydata. APP udzieli cennych wskazówek, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Jak wybrać dobrą agencję zatrudnienia?

Agencja zatrudnienia musi znaleźć się w spisie i zaopatrzyć się w zezwolenie MPiPS.Powinna budzić czujność i wymaga sprawdzenia również deklarowana współpraca agencji pp z firmami zagranicznymi, stanowiąca podstawę jej oferty. Ponadto to podmiot, który nie może wymagać żadnych kaucji, zaliczek, itp.. Wyjątkiem mogą być jedynie koszty skierowania do pracy. Zanim zdecydujemy się na kontrakt z agencją pracy trzeba dokładnie zapoznać się z jej treścią. Zamiast poprzestać na przejrzeniu tekstu, musimy kilka razy sprawdzić warunki, na jakie się decydujemy. Miejmy na uwadze, że istnieją kruczki prawne, które zmieniają znaczenie konkretnego punktu, dlatego treść umowy należy poznawać bardzo skrupulatnie. Gdy mamy wątpliwości trzeba stawiać pytania, a jeśli pojawiają się jakiekolwiek uwagi, podające w wątpliwość legalność kontraktu, udajmy się do prawnika.