Lepiej wybrać tkaniny czy dzianiny? Podczas zakupów panie często rozważają ten dylemat. Czym jednak różni się jedno od drugiego, co będzie lepsze, gdy w grę wchodzi wybór ubrań lub dodatków?

Czym charakteryzują się materiały zrobione z dzianiny?

Gdy spróbujemy wyczarować kawałek materiału, korzystając pojedynczej nitki przy pomocy splotów (na przykład szydełkując), wyprodukujemy dzianinę. Bardzo wyraźnie widać bieg nici, które układają się niemożliwe do przeoczenia, połączone jednym wzorem linie. Czym jednak charakteryzują się dzianiny i jakie powstają z nich materiały? Umieją znakomicie się naddawać i przyjemnie się je nosi, można więc z nich zrobić rękawice, czapki czy rajstopy. Do dzianin należy dżersej, który jest świetnym materiałem na koszulki, więc dzianiny da się nosić zarówno jako dodatek, jak i główną kreację, gdyż z dżerseju uszyjemy także sukienkę, nie mniej atrakcyjną od tej, którą uszyjemy z tkaniny.

Co wiemy o tkaninach

Tkaninę otrzymujemy w wyniku tkania różnego rodzaju splotów, np. splotu płóciennego, splotu skośnego czy atłasowego. Możemy wyróżnić wiele rodzajów połączeń. Inaczej niż w przypadku dzianin, tkanin jest znacznie więcej i zaliczamy do nich atłas, plusz, satynę, dżins, sztruks, flanelę czy batyst. Ale czy są lepsze? Wszystko mają swoje wady i zalety. Ponieważ brakuje im elastyczności, produkuje się z nich nierozciągliwe części garderoby, takie jak spodnie lub koszulę, czy na przykład pościel.

Wybór dodatków – postaw na dzianiny

Kiedy już wiadomo, czym tkaniny i dzianiny się wyróżniają, możemy podjąć decyzję, co wybrać. Oba mają swoje niewątpliwe atuty i w ostateczności najwięcej zależy jedynie od twojej pomysłowości. Nie zapomnij o wyszukiwarce internetowej – dzięki niej znajdziesz ogromny wybór niedrogich produktów krawieckich wysokiej jakości. Trzeba wprowadzić do wyszukiwarki frazę „hurtownia dzianin”, a natychmiast wyświetli się wiele bogatych ofert.