Duża część z nas nie chodzi z głową wzniesioną ku górze, dlatego często ignoruje się sufit. Ściany i podłoga przykuwają chętniej wzrok gości. Przy takim nastawieniu sufit cechuje się monotonią i niczym nie zaskakuje. Jak udekorować sufit w pokoju w sposób ciekawszy i stylowy?

Postaw na belki na suficie. To działa!

Niemal zawsze można zastosować stylizacje w stylu rustykalnym. U Ciebie też możesz wykorzystać drewno do oprawy. Charakteru rustykalnego dodaje się nawet poprzez dobre ozdobienie sufitu. Sprawę ułatwi pozostawienie na wierzchu belek stropowych w przypadku urządzania domu od początku. Pozostaje w zanadrzu parę możliwości: malowanie, pozostawienie oryginalnego koloru lub przetarcie i zrobienie na stare sęki. Elementy drewniane na suficie bardzo dobrze zdadzą egzamin jako miejsce do umieszczania dekoracji – światełek czy ozdób.

Nie zawsze wyrazisty kolor zamiast bieli przyniesie dobry efekt

Zwolennicy klasyki zazwyczaj decydują się na sufit w kolorze śnieżnobiałym, niezależnie od tego, jakie farby położyli poniżej jego linii w konkretnym wnętrzu. Ciężko odmówić racji takiemu wyborowi. Naturalnie, sufit inny niż biały musimy solidnie rozważyć. W niewielkim i niskim pomieszczeniu nie jest wskazane stosowanie ciemnej barwy na suficie, bowiem zmniejszy to optycznie wnętrze. Jeżeli chcemy pozostawić sufit w kolorze białym, warto zadbać o interesujące dodatki, jak np. ozdobne listwy czy plafony. W niegdysiejszej architekturze stosowano ich bardzo dużo, więc czasem to jedynie sprawa odnowienia. Możemy wykreować również nowe sztukaterie na suficie od zera.

Wybieramy żyrandole nowoczesne do ozdobienia salonu

Aby trochę dopieścić nie tylko sufit w reprezentacyjnym pokoju, ale także całe wnętrze, trzeba zdecydować się na inną koncepcję oświetlenia. Żyrandole nowoczesne mogą odmienić design wnętrza dzięki prostocie i oryginalnej oprawie. Powyższe cechy nie umniejszają estetycznej wartości, a ponadto wpływają na nadanie całemu wnętrzu ducha i klimatu. Skromny wystrój wnętrza w klimacie skandynawskim lub loftowym eksponuje ciekawe żyrandole nowoczesne. Są to na przykład piękne lampy z przezroczystymi kloszami.