Już ok. 30 lat temu Belgia miała stać się naturalnym celem emigracji wielu Europejczyków. Skromna powierzchnia kraju w naturalny sposób mocno zintegrowała imigrantów w obrębie największych metropolii. Tym, na czym im zależy jest właśnie praca Belgia może zaoferować bardzo wiele – dlatego liczba przyjezdnych wciąż rośnie.

Charakterystyka belgijskiego rynku pracy

Belgia i jej rynek pracy może bez problemu przyswoić naprawdę wielu zagranicznych pracowników – głównie cenieni są tam robotnicy, budowlańcy czy też pracownicy medyczni. Przyjezdnych z okolic ceni się ponadto w sektorze IT, w jakim w ostatnim czasie coraz chętniej poszukiwana jest praca Belgia jest pozytywnym kierunkiem emigracji i z pewnością mądrze jest wziąć ją pod uwagę. Oczywiście nie tylko ze względu na obietnicę wysokich zarobków. Przed podjęciem ostatecznej decyzji musimy być świadomi, że może spotkać nas problem bariery językowej – cały kraj jest podzielony pod względem językowym i narodowościowym, co zawsze wymaga od przybyłych adaptacji. Wystarczającym w Brukseli powinien być język francuski, tymczasem przy poszukiwaniu pracy np. w Brugii konieczne będzie już wykorzystywanie języka flamandzkiego.

Wynagrodzenie za granicą – Belgia

Beneluks należy bez wątpienia do ścisłej czołówki krajów, w których najlepiej wynagradzana jest dobrze wykonana praca Belgia gwarantuje wszystkim przybyłym wyjątkowy komfort – szczególnie w dziedzinie kultury i rozliczania się. Choćby z tego względu warto zainteresować się sposobnościami zawodowymi na terenie Beneluksu. Zajmując nawet niewysokie stanowisko, można zazwyczaj spodziewać się zarobków bliskich 2000 Euro za miesiąc pracy, co w perspektywie odłożenia części takich pieniędzy i inwestowania w naszym kraju, z pewnością wyjdzie większości z nas na korzyść. Dlatego też warto wykorzystać ten potencjał i zainteresować się okazjami, jakie cały czas na nas czekają!