W życiu mogą się przytrafić przeróżne przeżycia plus dowiadujemy się, iż nieskazitelny życiowy towarzysz przedstawia się dręczycielem w humanitarnym kształcie, lub dziecko, niepodlegle od normalnej sytuacji w rodzie, doprawia nas o zdecydowanie jeszcze niebezpieczniejsze problemy. Co wtenczas począć a także skądże jest w stanie nadejść porada?

Niebieska Linia

Pierwszorzędnym ruchem w niespodzianych przeżyciach powiązanych życiem familii powinien być telefon na Niebieską Linię. Toż zwyczajowa godność Ogólnonarodowego Ratownictwa dla Ofiar Przemocy w Familii. Numer na ogólnonarodowy telefon kontaktowy dla uszkodzonych tyranią w rodzinie to 800 12 00 02, zaś numer na kryzysowy telefon zaufania to 116 123. Przystaje zużytkować owe kontakty, gdy w rodzie stało się coś złego, o czym skomplikowanie można powiedzieć kolejnym ludziom. Dowolny przejaw przemocy w grupie jest w stanie być naprawdę kłopotliwym doznaniem tudzież nie zawsze udaje się zdobyć na odwagę iść na policję bądź do prokuratury, zaś przecież inicjującym gestem winno stawać się kontakt ze służbami.

Pomoc dla mężczyzn, którzy też padają ofiarą przemocy

Temat jest niewygodny, nie nagłaśniają go sami zainteresowani, ale za tajemnicę poliszynela można przyjąć fakt padania coraz większej liczby mężczyzn ofiarą domowej przemocy. Oni również powinni otrzymać właściwą pomoc, dla nich też czynna jest Niebieska Linia; równouprawnienie musi dotyczyć każdej dziedziny rzeczywistości, także wsparcia udzielanego dręczonym jednostkom, więc mężczyźni powinni dostawać identyczne wsparcie jak kobiety. Ważne jest, by podczas ujawnienia przypadków agresji, panowie posiadali świadomość bezpieczeństwa i nie mieli przeświadczenia, że są lekceważeni czy niewarci uwagi, gdyż zostali obiektem ataku.

Bezpłatna pomoc prawna

To, o czym nie możemy zapomnieć, to fakt, że od 1 stycznia 2019 roku pojawiła się możliwość otrzymania darmowej porady u prawnika. Skutek jest taki, że także uboższe osoby otrzymają pomoc w kwestiach, które wydają się dla nich nie do pokonania. Umieszczając w przeglądarce taką na przykład wyrażenie „prawo rodzinne łódź” zapewne wyświetli, się nam wykaz prawników, którzy najlepiej poruszają się w prawie rodzinnym i zostanie nam przekazana informacja, czy akurat ten adwokat jest w systemie bezpłatnej opieki prawnej. Jeśli jednak martwimy się, że zabraknie dla nas darmowej porady u prawnika, powinniśmy spróbować inaczej, np. w odpowiednich oddziałach urzędów.